Web Site Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
logoload
Yükleniyor...
TEKLİF İSTE
Web Site Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
24.04.2017

WEB SİTE TASARIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Müşteri Analizi

Tasarıma başlamadan önce müşteriyi analiz etmeliyiz. Müşterinin ne tür tasarımları beğendiğini, müşterinin tarzını öğrenerek buna göre tasarım yapmalıyız. Çünkü siz ne kadar mükemmel bir tasarım ortaya koymuş olursanız olun müşterinizin tarzına hitap etmediyse, olumsuz sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bu yüzden müşteri analizini iyi yapmalı ve en küçük ayrıntıya kadar not almalıyız.

Sektör Araştırması

Tasarıma başlamadan önce, hangi sektör üzerinde çalışma yapılacaksa o sektör hakkında bilge edinilmelidir. Çünkü çok iyi bir tasarım yapmış olsanızda, içerik düzenli,sistemli ve sektör ile alakalı değil ise müşteiyi itecek ve tasarım soğuk gelecektir. Tasarım kadar önemli olan bir noktada içeriktir bu yüzden tasarımınıza başlamadan önce sektör araştırmanızı iyi yapmalısınız.

Renk Kullanımı

Tasarımınızın kalitesini ortaya koyan en önemli noktalardan biri de seçilen renkler ve renk uyumudur. Renkleri doğru kullanan tasarımcılar, iyi bir tasarım oluşturma konusunda başarılı olurlar. Gelişi güzel renkler kullanarak renk uyumunu tutturamayan tasarımcılar ise hiçbir zaman tasarım konusunda yol kat edemeyeceği gibi piyasada uzmanlaşamazlar. Renklerinizi seçerken birbiri ile uyumlu, gözü yormayan, okunması kolay yazı renkleri seçilmelidir ve çok fazla renk kullanılmalıdır.

Özgün Tasarım

İyi bir web tasarım için yapmış olduğunuz web sitesi özgün olmalıdır. Hazır web temalarından kaçınmalısınız. Çünkü standartlar dışına çıkmak tasarımcıya artı puan katacaktır.

Taslak Oluşturma

Herşeyden önce taslağı belirlemelisiniz. Başladım gerisi gelir mantığı ile ilerlemekten kaçınmalı, müşteri ile görüşmelerinizde kafanızda taslağınızı oluşturmalı ve bu taslağı tasarıma dökerken geliştirmelisiniz. İyi bir planla başlanılmış bir web sitesi  her zaman sağlam olacak ve bize zaman kazandıracaktır, daha sonra siteye ekleeceğimiz eklentileri site tasarımını bozmadan daha kolay ekleyebilir ve çıkartabiliriz.

 

Web Tarayıcıları ile Uyumluluk

Tasarımınızın bütün web tarayıcılarda kontrol edin ve hepsinde aynı görünmesini sağlayın.

 

 

Kurumsallığı Yansıtma

Yapmış olduğunuz tasarımlarda en önemli özellik, firmanın kurumsallığını yansıtması ve arama motorlarına optimize edilmiş olmasıdır. Logo, kartvizit, antetli kağıt vs grafik çalışmaları bunların başında gelir. İnterneti de sanal bir dünya kabul edersek, orada da müşterileriniz sizden aynı kurumsallığın yansımasını web tasarımı‘ nızıda görmek isteyecektir.

Hedef Kitle

Tasarımınızı yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan biride hedef kitlenizdir. Çünkü web sitesini kullanıcılar için hazırlıyoruz bunun için kendi tarzımızda degil kullanıcıya hitap edecek şekilde tasarımlar hazırlanmalıdır. Tasarım yaparken firmanın çalışma aşamaları değil sonucu kullanıcıya ulaştırmalıyız.

.fixed-nav-item a

MERHABA!