Sağlık Turizmi İçin Web Tasarım ve Dijital Pazarlama Nasıl Yapılır?
logoload
Yükleniyor...
TEKLİF İSTE
Sağlık Turizmi İçin Web Tasarım ve Dijital Pazarlama Nasıl Yapılır?
3.12.2017

SAĞLIK TURİZMİ İÇİN WEB TASARIM VE DİJİTAL PAZARLAMA NASIL YAPILIR?

Sağlık turizmiyle ilgili bir web sitesi oluşturmada en önemli şey, özgün ve yüksek kaliteli içerikler, en az 3 dil seçeneği ve en az 2 dilde çağrı karşılayacak alt yapıyı kullanıcıya sağlamaktır. Sağlık turizmindeki rekabet yalnızca şehirler değil ülkeler arasında da oluşmaktadır. Hedef kitlenize içerik oluşturmadan önce şu nitelikleri araştırdığınızdan emin olun:

Rekabeti araştırın: Türkiye ileri teknolojiye sahip ve fiyat avantajları sunan sağlık tesisleri ile 2013 yılında 35 milyon turiste ev sahipliği yaptı ve sağlık turizminde dünyanın 10 gözde ülkesinin arasında yer aldı. Sizde bu fırsattan yararlanmak istiyorsunuz ödevinizi iyi çalışın ve rekabeti iyi araştırın.

Pazarı bilin: Her ülkenin uzmanlaştığı bazı alanlar var. Hindistan kalp ve ortopedi ameliyatlarında, Tayland uluslararası cinsiyet değiştirme ameliyatlarında, Filipinler ve Macaristan ileri düzey diş hekimliği hizmetlerinde ve Türkiye'de göz ameliyatları sayesinde çekici hale gelmiştir. Ayrıca Türkiye estetik operasyonlarda da son derece ün yapmıştır.

Pratisyenlerle ilişkiler kurun: Pasaportunuzu güncelleyin ve sağlık turizmi acentanızı lanse etmek için yurtdışına çıkın. Yurtdışına çıkmadan önce randevularınızı ayarlayın ve kurumları araştırın. Bazı doktorların diğer sağlık turizmi firmalarıyla ilişkileri olabilir ve aşina oldukları konuları sizinle paylaşmak isteyebilirler. Ülkeler arası transferler kritik önem taşır. Hassas ve tedavilerden dolayı endişe duyan hastaların sürekli takip edilmesi gerekir. Bazı sağlık turizmi profesyonelleri operasyon sonrasında da hastalarını durumunu kontrol etmeye devam eder.

İlgili resmi kurumlardan ruhsat ve izinleri alın: Seyahat acentaları seyahat veya tur paketi organizasyonları için yardım hizmetleri veren 

(örn. vize için gerekli belgelerin temini, havayolu ve otel rezervasyonları vb.) ve hastane seçimi yardımı sağlayan acentalardır. Tıp Turizmi ile ilgilenen seyahat acentalarının veya hasta yönlendirici firmaların genellikle medikal alanda ya da sağlık sigortacılığında tecrübeleri yoktur. Bu firmalar hastanelerden aldıkları “Komisyon Ücreti”ne bağlı olarak çalışırlar. Tıbbi işlemlerle ilgili ve tedavinin nasıl sonuçlandığı konularında herhangi bir yükümlülükleri veya bir hizmetleri bulunmamaktadır. İnsan sağlığı ile ilgili faaliyet gösteren her işletme ciddi olarak yönetilmelidir. Bu nedenle sağlık turizmi danışmanlığı sadece sağlık hizmetlerinin kendine özgü disiplinler arası çalışma ortamını anlayan profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Örneğin hastanın özeline verilen önem, hasta güvenliği ve memnuniyeti ve tıpta medikal teknolojilerden yararlanmadaki incelik gibi. Sağlık turizmi danışmanı kişilerin tıp alanında, hasta koordinasyon ve hizmetlerinde eğitimli 

olmaları tercih edilse bile tıp diploması zorunlu değildir.  Ayrıca, sağlıkla ilgili kanun ve düzenlemeler ile sağlık çalışanları standartları ile ilgili güncel bilgileri her zaman takip etmelidirler.

Ücretlerinizin rekabet edilebilir olması ve bulunduğunuz coğrafik bölgedeki diğer sağlık turizmi acenta

ları ile uyumlu olması gerekir: Gelirleriniz oteller, spalar ve tatil köylerinden aldığınız komisyonlar ve ayrıca hasta başına doktorlar veya hastanelerden alacağınız ortalama %20 komisyona bağlı olarak ilerleyecektir.

İşinizin ana maddesinin turizm olduğunu unutmayın:  Hastaların hastane ve kliniklere ulaştırılması 

büyük bir sorumluluktur ve ayrıca pasaportlar, vizeler ve diğer seyahat belgelerinin de halledilmesi gerekir. İşleriniz arasında en iyi restoranları, sahilleri ve turistik yerleri tavsiye etmek de vardır. Son olarak kaynak listelerinizi her zaman ayrı tutmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Nar Bilişim, sağlık sektöründeki 10 yılı aşkın deneyimi ile özel hastaneler, butik sağlık klinikleri ve medikal firmalar ile doktorların ne istediklerinin bilincinde olup  en doğru çözümleri uygun maliyetlerle sunar. Türkiye Ortadoğu ve Avrupa'nın hem fiyat hem kalite hemde turizm anlamında en iyi sağlık turizmi üssüdür. Bu sinerjinin içerisinde yer almaya başlamak için sağlık kurumlarınıza yol göstermeye hazırız. 

Nar Bilişim Web sitemiz www.narbilisim.com ve sağlık sektöründeki refranslarımızı derlediğimiz Sağlık Digital Web Sitemiz www.saglikdigital.com ile yaptığımız çalışmalardan biri olan MEMEONLINE.NET web sitesi DoctorClub Awards 2017 En iyi tanıtım projesi ile ödüllendirildi. 

 

.fixed-nav-item a

MERHABA!