Modern Web Tasarım
logoload
Yükleniyor...
TEKLİF İSTE
Modern Web Tasarım
24.04.2017

MODERN WEB TASARIM

Web tasarım endüstirisi günden güne hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bu hıza ayak uyduran ve tasarımlarını geliştiren firma ve kişiler herzaman bir adım önde olucaklardır. Bizde sizin bu hıza ayak uydurmanız ve tasarımlarınızı geliştirmeniz için bir yazı hazırladık.

Yakın geçmişte sitelerin içerisinde canlı renklerin kullanıcıları daha çabuk cezbettiği bilinmekteydi. Fakat son dönemlerde bu canlı tasarımlar yerini sade tasarımlara bırakmaya başladı.Sade,basit ama insanları daha çabuk etkileyen ve merak uyandıran bu web tasarımları ile arzu ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

 

Flat Design

Son dönemlerde adını birçok kez duyduğumuz, günümüzün yeni trendi Flat Design. Bu tasarım stili sade, temiz, düz, kolay anlaşılır ve efektsiz ögelerden oluşur.

Bugün artık herkes flat design için basitliği ve sadeliği kabul ediyor ve günümüz trendi olduğu Microsoft’un Metro UI tasarımından sonra IOS7 ile Apple tarafından da kullanılarak bir kez daha doğrulandı.

Artık Flat Design her yerde karşımıza çıkıyor. Mobil cihazların da bu trend üzerine tasarımlarını yapmaları bu süreçte artık tasarımcıları Flat Design yolundan gitmeye zorluyor. Flat Desing in sade ve düz olması ruhsuz olacaği kanaatini uyandırmasın tam aksine flat desing kullanıcıyı etkileyen ve merak uyandıran bir tasarım şeklidir.

Flat Desing ile logolarını güncelleyen bir kaç büyük firmaya örnek;

 

 

 

 

 

 

Responsive Tasarım

Mobil internet kullanımının arttığı günümüzde artık responsive tasarım yapmak zorunlu oldu. Fakat bir sayfanın arama motorlarında hem kendi alan adı hem de mobil sitesi için subdomain altında bir mobil versiyonun olmamasi gerekmekte çünkü ilerde Google güncellemeleri iki ayrı siteden oluşan internet siteleri (normal web sitesi ve mobil sitesi) için bünyesinde yer barındırmıyor.

Bu yüzden responsive web tasarımı tek url den yapmak çok daha sağlıklı bir yoldur. Mobilden web site ziyaretleri dünyada kısa sürede daha da artacak. 2015 yılında mobil kullanımının masaüsti ve dizüsti bilgisayar kullanımını geçeceği tahmin ediliyor. Bu sebeple responsive özellikli web sitelerinde ciddi bir artış öngörülüyor.

.fixed-nav-item a

MERHABA!