İyi Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?
logoload
Yükleniyor...
TEKLİF İSTE
İyi Bir Web Sitesi Nasıl Yapılır?
16.11.2022

İYİ BİR WEB SİTESİ NASIL YAPILIR?

İyi bir web sitesi oluşturmada en önemli şey, özgün ve yüksek kaliteli içerikler kullanarak kitleniz için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamaktır. Kullanıcılar sitenizi kullanışlı ve benzersiz bulurlarsa tekrar ziyaret edebilir veya kendi web sitelerinde sizin içeriklerinize bağlantı oluşturabilirler. Bu aktiviteler, zaman içinde daha fazla kullanıcının sitenizi ziyaret etmesine yardımcı olabilir.

İyi bir web sitesi yapmaya veya yaptırmaya başlamak için; her işte olduğu gibi ne istediğinizin belirlenmesi ve istediğinize dair bir şema, site haritası, kapsam ile hedef kitlelerin belirlenmesi gerekir. Hedef kitlenize içerik oluşturmaya başladıktan sonra, web sitenizin şu niteliklere sahip olduğundan emin olun:

Web Sitesi Mottolarınız: 

Web sitenizde ilk etki kullanıcı deneyimi için önemlidir. Kullanıcı tarafından kolay anlaşılmanız için ilk vereceğiniz mesajınızdır. Kullanıcı bu mesaj ile sitenizi daha hızlı anlayabilecek ve kendisine sağlayacağı faydaya odaklanabilecektir.

Web Sitenisin Yararlı ve Bilgilendirici: 

Site bir restoran içinse, yer bilgisini, açık olduğu saatleri, iletişim bilgilerini, menüyü ve gelecek etkinlikleri paylaşmak için bir blog, haberler, makaleler, güncel gibi belirli aralıklarla bilgi paylaşımını yapacağınız modüller ekleyebilirsiniz.

Web Sitenizin Diğer Sitelerden Daha Değerli ve Yararlı: 

İnsan Kaynakları konusunda yazıyorsanız, İnsan Kaynakları konusunda web'de bulunan diğer makalelere göre sizin makalenizde daha değerli bilgiler veya farklı bir bakış açısı bulunduğundan emin olun. Özgün ve bilgilendirici içerik uzun vadede her zaman fayda sağlayacaktır. Sizin için çok kolay olan bilgiler bir başkaları için aranılan bilgiler olabilir.

Güvenli Bir Web Sitesi:

Gerçek araştırmaları, alıntıları, bağlantıları, istatistikleri, incelemeleri ve yorumları kullanarak sitenizin güvenilirliğini gösterin. Bir yazarın biyografisi veya gerçek müşterilerin yorumları, sitenizin güvenilirliğini ve saygınlığını artırmanıza yardımcı olabilir.

Yüksek Kaliteli Web Tasarım: 

Sitenizin içeriği benzersiz, konuya özel ve yüksek kaliteli olmalıdır. Toplu üretim (hazır paket çözümler) veya çok sayıda başka siteden derlenmiş olmamalıdır. İçeriğinizi oluştururken öncelikle arama motorlarında sıralamasının iyi olmasının değil, ziyaretçilere iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamasının önemli olduğunu unutmayın.

Web Sitenizde Katılıma Teşvik Edici ve Tetikleyici Alanlar Olması: 

Ürünlerinizin ve ekibinizin resimlerini veya kendi resimlerinizi ekleyerek sitenize renk ve hayat katın. Ziyaretçilerin dikkatinin dağılmaması için yazım, stil ve bilgi hataları olmamasını sağlayın. Aşırı miktarda reklam da ziyaretçilerin dikkatini dağıtabilir. Düzenli aralıklarla güncellemeler yayınlayarak ve yorum kutuları veya sosyal medya widget'ları koyarak ziyaretçilerle etkileşim içinde olun ve katılımda bulunmalarını sağlayın.

Ziyaretçilerin sitenize güvenmemesine veya sitenizden ayrılmasına neden olabilecek şeylere karşı dikkatli olun:

Güzel Bir Web Sitesinde Olmaması Gerekenler Nelerdir?

Bir web sitesi oluştururken içeriğinizde kaliteyi korumak ve kullanıcıları sitenize gelmesi değer katması için sitenizde olmaması gerekenler;

  1. Bozuk bağlantılar gibi hatalar veya yanlış bilgiler,
  2. Dil bilgisi veya yazım hataları,
  3. Aşırı sayıda reklam,
  4. Yorum veya forum spam'ı gibi spam'lar,
  5. Kopya içerik.

Nasıl Güzel Bir Web Sitesi Sahibi Olurum?

Yukarıda ayrıntılarını belirttiğimiz web sitesinin oluşturulması elbette zaman ve bilgi gerektirmektedir. Bir başka yolu ise web tasarım uzmanı olan firmalardan veya kişilerden destek ve danışmanlık almaktır. Bir sonraki yazımızda doğru web tasarım destek ve danışmanlığından bahsedilecektir.

Nar Bilişim dönüşen dijital teknolojilere vakıf, gelişmeleri yakından takip eden bir ekip ile web tasarım danışmanlığı, bilişim danışmanlığı, dijital pazarlama ve Google uzmanlığı ile işletmelerin doğru web siteleri yapmalarını, yüksek kalitede yayınlanmasını ve hedeflerine daha hızlı ulaşmasını sağlamaktadır. 

.fixed-nav-item a

MERHABA!