Panda 4.0 Algoritma Uyumlu Site İçi SEO Yapısı
logoload
Yükleniyor...
TEKLİF İSTE
Panda 4.0 Algoritma Uyumlu Site İçi SEO Yapısı
24.04.2017

PANDA 4.0 ALGORİTMA UYUMLU SİTE İÇİ SEO YAPISI

Sektör içerisinde çok iyi bir uzman & danışman olmanız gittiğiniz her görüşmeden müşteriyi kaparak geri döneceğiniz anlamına gelmez. Müşterinin dilinden anlamak, müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve müşterinin endişelerini görebilmek teknik alandaki yeterlilikten çok potansiyel müşterinin dilinden anlamakla ilgilidir.

Müşterilerle yapılacak ön satış toplantısından hemen önce saatlerce süren tartışmalar, hazırlanan raporlar ve detaylı sunumlar… Bu kadar emeğin karşılığı bir de hüsransa o zaman vakit tam anlamıyla harcanmış demektir.

Bir SEO danışmanı/şirketi/satış görevlisi ön satış görüşmesi esnasında müşteriye hangi veriyi nasıl sunmalı sorusuyla beraber hangi veriler potansiyel müşteriyi satın alma kararına sürükler sorusunun cevabını veriyor olacağım.
Satış Öncesi Ne Anlama Geliyor?

Satış öncesi ekibinde yer alanlar, eski “inanışlara” göre, randevuları düzenleyen, çağrıları yöneten, teklifleri düzenleyen ve başkalarının sunumlarıyla ilgilenen kişilerdi. Ancak yenidünya düzeniyle beraber satış öncesi, sürekli gelişen bir “önem” konumundadır.

Potansiyel müşteri ile ilgili her türlü etkileşimin sağlanması ve potansiyel müşterilerin spesifik sorunlarına yanıt verilmesi, ön satışın kapsamları arasındadır.
Satış Öncesi Sürecinin Kapsamları Nelerdir?

Müşteri isteklerine cevap verebilmek;

     Müşteriye satın alma kararını aldırabilecek bilgilerin verilmesi
    Müşterinin yönelttiği yeterlilik ve çözüm önerileriyle ilgili soruların cevaplanması

Yukarıdaki iki maddeye hakkıyla cevaplar verebilir durumda olmak başlangıç için atılmış şahane adımlardır. Ancak bu iki maddeye cevap verebiliyor olmak için önce biraz kafa patlatmış olmak gerekli.
Potansiyel Müşterinin Satın Alma Kararı Nasıl Tetiklenir?

Bir işe yatırım yapılıyorsa şayet o işten sağlanması ön görülen bir kazanç söz konusudur. Müşteriye satın alma kararını aldırtabilmek için pazar payları ile ilgili bir analiz ışıkları aydınlatacaktır!

Pazar payı ile ilgili analizler için SearchMetrics biçilmiş kaftan. SearchMetrics ölçümlemeye ve pazar analizine bambaşka bir boyut getiren Berlin kökenli bir şirkettir. Aynı zamanda SEOZEO, SearchMetrics’in Türkiye’deki tek yetkili partneridir. Bir müjde olarak SearchMetrics’in yakın zamanda Türkiye pazarına açılacağını belirtmek isterim!

Bu analizde SearchMetrics’e ait araçlar arasından en çok aşağıdaki dört veriyi sağlayan araçları kullanıyor olacağız;

    SEO ve Paid görünürlük tabloları
    Organik sonuçlarda listelenen anahtar kelimeler
    PPC kampanyalarında hedeflenmiş kelimeler
    Rekabetçiler

SearchMetrics ile önce müşteri websitesi için bir analiz yapılır. SEO ve Paid görünürlük raporları incelendikten sonra, daha önceden bir PPC kampanyası yürütülmüş ise, paid anahtar kelimeler incelenir ve organik arama sonuçlarında yer alan anahtar kelimeler ile karşılaştırılır. (Organik sonuçlarda listelenen anahtar kelimeleri kontrol ederken,uzun öbek anahtar kelimeleri de, yeni bir pazar yaratma fırsatını kaçırmamak için derinlemesine incelemeyi unutmuyoruz!)

.fixed-nav-item a

MERHABA!