Amp Nedir? SEO İçin Faydaları Nelerdir?
logoload
Yükleniyor...
TEKLİF İSTE
Amp Nedir? SEO İçin Faydaları Nelerdir?
24.02.2021

AMP NEDİR? SEO İÇİN FAYDALARI NELERDİR?

Muhtemelen Mobile First hakkında bir şeyler duymaktan bıktınız, ancak bu onu daha az önemli yapmaz. Mobil web trafiği dünya genelinde toplam ziyaretlerin yüzde 50'den fazlasını oluşturuyor ve günlük mobil internet tüketiminin 2021'de 155 dakikaya çıkması bekleniyor.

Arama motoru trafiğinden potansiyel müşterilerinize ulaşmaya çalışıyorsanız, web siteniz mobil uyum problemleri ve hataları alıyorsa Google’ın web sitenizi daha üst sıralarda çıkarma olasılığı oldukça düşük.

 

AMP Nedir?

AMP (Accelerated Mobile Pages)  Hızlandırılmış Mobil Sayfalar web sitelerinin mobil cihazlardan, tabletlerden hatta masa üstü bilgisayarlardan daha hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamak için web yayıncıları için Google tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir standarttır. AMP sürümü olan bir web sitesinin arama motorunda sonuçlar sayfasında hızlı bir şekilde açılabilmesi için arama motoru tarafından önbelleğe alınır.

AMP, SEO İçin Faydaları Nelerdir?

Arama motoru optimizasyonunda AMP sürümü bir sıralama faktörü olmasa da Google’ın mobil cihazlarda web sitelerinin açılış sürelerine ciddi önem veriyor. Mayıs 2021’de beklenen hız, yanıt süresi ve görsel düzen konularında bir dizi metrik olan Core Web Vitals ‘in arama sonuçlarında sıralama faktörü olacağını Google duyurmuştu.

.fixed-nav-item a

MERHABA!