Core Web Vitals Optimizasyon Hizmeti
logoload
Yükleniyor...
TEKLİF İSTE
Core Web Vitals Optimizasyon Hizmeti
8.02.2021

CORE WEB VİTALS OPTİMİZASYON HİZMETİ

Google Mayıs 2021'den itibaren  (Core Web Vitals)' in web siteleri için bir SEO sıralama faktörü olacağını duyurdu. Web sitenizin teknik optimizasyonunu ve performansını ve özellikle web sayfalarınızın nasıl yüklendiğini ölçmek için Google'ın Temel Web Vitals'ı kullanılır.

Core Web Vitals daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için bir sayfanın kullanıcılar için yüklenirken görsel yüklemesini, etkileşimini ve görsel kararlılığını ölçen üç temel performans metriğini dikkate alır.

Largest Contentful Paint (LCP): Bir sayfanın kullanıcılar için ne kadar iyi yüklendiğini değerlendirmek için tasarlanmış bir ölçümüdür. LCP metriği sayfadaki en büyük içerik parçasının oluşturulmasının ne kadar sürdüğünü ifade eder. Bir kullanıcı ilk kez onunla etkileşim kurmaya çalıştığında bir sayfanın yanıt verme düzeyini ölçmeye çalışır.

First Input Delay (FID):  Bir sayfanın kullanıcı etkileşimi için hazır olması için geçen süre, yani sayfalar birleştirilirken sayfanın ilgili olay işleyicilerini işleyen tıklamalara, kaydırmalara veya klavye girdisine yanıt vermesinin ne kadar sürdüğü anlamına gelir. Kullanıcı etkileşimi, ana iş parçacığı engelleyen komut dosyası görevleri nedeniyle önemli ölçüde gecikebilir.

Cumulative Layout Shift (CLS): Bir sayfanın görsel kararlılığını değerlendirmeyi amaçlayan yeni bir metriktir.

Nar Bilişim Google'da arama sonuçlarında daha iyi sıralama elde etmeniz için maksimum avantaj sağlamak üzere mükemmel bir önemli web verileri puanı elde etmek ve sürdürmek için profesyonel iyileştirme hizmeti sunar.

Core Web Vitals Ölçüm Araçları

Core Web Vitals'ı destekleyen ve bunları ölçmek için kullanılabilecek mevcut araçlardan bazıları şunlardır.

Chrome Kullanıcı Deneyimi Raporu, gerçek dünyadaki Chrome kullanıcılarının web sitelerini nasıl algıladıklarına ilişkin ölçümler sağlar.

 

PageSpeed ​​Insights  bir web sayfasının içeriğini analiz eden ve ardından hız iyileştirmesi için öneriler sunan bir hız testi aracıdır.

Search Console raporu, duruma, metrik türüne ve URL grubuna benzer web sayfası gruplarına göre gruplanmış URL performansını gösterir.

Lighthouse, web sitesi performansını artırmak için açık kaynaklı bir platformdur. Herkese açık veya özel herhangi bir web sayfası için çalıştırabilirsiniz.

 

.fixed-nav-item a

MERHABA!