Dijital Ajans Neler Yapar
logoload
Yükleniyor...
TEKLİF İSTE
Dijital Ajans Neler Yapar
4.04.2019

DİJİTAL AJANS NELER YAPAR

Pazarlama ve reklamcılığın artık dijital olduğu bir dünyada, 'dijital ajans' terimi neredeyse herşeyi kapsıyor gibi dörünse de Dijital Ajans Bilgisayar üzerinden yapılan tasarım, fikir, ürün, organizasyon, yazılım geliştirme, sunum geliştirme faaliyeti yapan enerji dolu farklı düşünen kreatif ve yaratıcı çalışanları olan firmalardır.Bunlarla birlikte, baskı, radyo, televizyon ve diğer geleneksel pazarlama teknikleri ile modern stratejik pazarlama kampanyaları arasında devam eden ilişkiyi de yönetir. 

Dijital Ajans Nedir?

'Dijital ajans' terimi artık yeni veya gizemli bir cümle değil. Firma sahipleri, sektör çalışanları, satın alma uzmanları bu terimi benimsediklerini söyleyebiliriz. Ülkemizde 90 lı yıllarda tüm bilgisayar, danışmanlık, teknik destek, yazılım, güvenlik ve internet teknolojilerine "Bilişim" adı altında hizmet verirken günümüzde birçok bileşenleri ayrı ayrı ana dal haline gelmiştir. 90'lı yıllarda reklam ajansları tabiri gazete dergi ve tv reklamlarına verilen ad olarak geçiyor günümüzde ise Reklam ajansları tasarım ve video yayıncılığı konuları bilgisayar ve internet teknolojileri ile yapıldığından Dijital Reklam Ajansı adını tercih etmişlerdir. Nar Bilişim her zaman kendisini bir Dijital Tasarım ve Yazılım Geliştirme Ajansı olarak görmüştür.

Geleneksel Ajans

'Geleneksel ajans' tabiri herşeyi kapsayan bir tabirdir, ancak tipik olarak daha geleneksel pazarlama ve reklam yöntemleri sunan bir ajans anlamına gelir. Geleneksel yaratıcı bir ajans için odak noktası, baskı, halkla ilişkiler, televizyon ve radyo reklamcılığı sunmaktır. Gleneksel reklam çalışmalarında istatiksel veriler tiraj üzerinden ölçülebilen genel istatistiklerdir.

Yaratıcı Dijital Ajans

Yaratıcı dijital ajansların en kesin yönlerinden biri, bir markanın teknik ve işlevsel yönleri üzerinde tüm pazarlama ve reklam faaliylerini görsel tasarımına değer verme eğiliminde olmalarıdır. Uzmanlıkları ve tutkuları genellikle yaratıcı tasarımda ve halkla ilişkilerde ya da SEO , Dijital Pazarlama, İçerik Pazarlaması, Sosyal Medya, Duyarlı Web Sitesi Tasarımı vb.. Dijital pazarlama araçlarını etkin şekilde kullanırlar. En keskin özelliklerinden biri ise istatiksel reklam raporlarını daha gerçekçi, daha net, hatta her dönüşümün maliyetini ölçecek düzeyde vermesidir.

Bir dijital ajansın odağı, sadece tasarım estetiğinin ötesine geçiyor, ancak aynı zamanda ne tür bir cihaz kullanıldığına bakılmaksızın, her dijital platformdaki genel kullanıcı deneyimini de göz önünde bulunduruyor. özellikle uygulama ve web sitesi geliştirmede  UX / UI web tasarımı  ve beraberinde gelen SEO dijital ajansların kaliteli sonuçlar elde etmesini sağlıyor.  

Dijital yazılım ajansı

Modern bir pazarlama ve / veya reklam ajansının endüstrinin dijital tarafını tamamen görmezden gelmesi neredeyse imkansız, bu da çoğu başarılı ajansın hem yaratıcı hem de dijital olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, ajansın tutkusu , odağı ve deneyiminin fark yarattığı yalan.

DİJİTAL AJANSIN AVANTAJI

Bir dijital ajans, ileri teknolojiyi yakından takip ederek geleceğin kullanıcı deneyimini, geleceğin mimarisini, geleceğin tercihlerini iyi algılaması için son teknolojiyi uzman ekibi ile iyi araştırarak anlaşılır, yaratıcı, etkili ve özgün çalışmalar ortaya koyar.  Elbette ürün yada marka sahibi işin sahibi olarak belirli modellemeler, idealler ortaya sunacaktır. Dijital ajanslar hız kazandırır, kalite kazandırı, sürdürülebilirlik kazandırır, çeşitli bakış açıları ile konuyu çok yönlü geliştirir ve sonuçları daha etkin şekilde raporlar., 

 

NEDEN BİR AJANS OLMALI?

Günümüzün alıcıları teknoloji meraklısı ve en iyi fiyatlarla, en iyi ürünü, en iyi hizmeti, en hızlı şekilde, en kolay ulaşabildikleri cihazlarla almak istiyorlar.İşletmeniz; büyüyebilmek için en kapsamlı potansiyeli olan kitleye dijitalde ulaşmayı reddediyor ise bugünün çevrimiçi pazarında umut vaat eden bir geleceğe sahip değildir.Dijital Ajans Tercih neden

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak bir dijital ajans arıyorsanız, başlamak için bugün Nar Bilişim veya Nar Digital doğru ve güvenilir aynı zamanda istikrarlı bir dijital ajanstır. 

.fixed-nav-item a

MERHABA!