Basın Bülteni ve E-bültenin Faydaları Nelerdir?
logoload
Yükleniyor...
TEKLİF İSTE
Basın Bülteni ve E-bültenin Faydaları Nelerdir?
13.07.2017

BASIN BÜLTENİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Basın Bülteninin Faydaları Nelerdir?
Maliyet
Tanıtım faaliyeti denildiği zaman akla hemen reklam gelir. Ancak reklam maliyetli bir çalışmadır. Gerek hazırlanması gerekse yayınlanması hem zaman hem de bütçe isteyen bir iştir. Oysa medyada haberinizin yayınlanması için ekstra bütçe ayırmanıza gerek yoktur.

Kitlesel İletişim
Nitelikli bir haber, her zaman kendine yer bulacaktır. Bu da yer aldığınız mecranın hitap ettiği kitleyle direkt iletişim kurmanızı sağlayacaktır.

Reklam
Haberleriniz, aynı zamanda sizin reklamınız da olacaktır.

SEO
İnternet üzerinde görüntülenebilen tüm haberleriniz için, haberinizi siteye ekleyen editör tarafından SEO çalışması yapılacaktır. Ve Google, sizin adınızı pek çok yerde görmeye başladığında; sizi bir referans olarak kabul edecektir. Elbette bu veriler, sizin web sitenizi de olumlu etkileyecektir.

Bilinirlik
Pek çok mecrada yayınlanmış haberiniz, direkt arama motorlarına düşecektir. Bu da sizin hedef kitleniz, sizinle ilgili bir arama yaptığında pek çok referans görmesini sağlayacaktır. Haber yayınları, hedef kitleniz üzerinde olumlu bir intiba yaratacak ve çoğu zaman ikna olarak karşınıza gelmesini sağlayacaktır.

Güvenilirlik ve Prestij
Bu ilgi sarmalının içinde yer almanın size sağlayacağı bir diğer önemli fayda da, satış pazarlama faaliyetleriniz dahilinde, müşterilerinizi şirketiniz ve güvenilirliğiniz ile ilgili ikna etme sürecinizin kısalması olacaktır. 

Markalaşmak
Medyada haberlerinizin yayınlanması prestij, kurum içi sadakat, sektörel öndelik, bilinirlik, güvenilirlik ve nihayetinde markalaşma yolunda sizi daima daha üste taşıyacaktır.

Ciro
Şirket bünyesinde atılan her bir adımın, kağıt bardak satın alımından çalışan memnuniyetine ve hatta büyük satışlara kadar; tek bir amacı vardır: Ciro. Ama bu faaliyetlerin çok azı markanızı yaratmaya hizmet eder. Çünkü her şey birbirini 

.fixed-nav-item a

MERHABA!