Web Yazılım Nedir ?
logoload
Yükleniyor...
TEKLİF İSTE
Web Yazılım Nedir ?
24.04.2017

WEB YAZILIM NEDİR ?

             Yazılım Nedir ?  Yazılım Türleri Nelerdir?                                                                        

Bilgisayarın çalışmasını ve hizmet vermesini sağlayan donanımsal kısım dışında kalan her şey yazılımdır. Başka bir tanım olarak bilginin işlenmesini sağlayan yöntemler topluluğu da diyebiliriz. Halk dilinde yazılım bilgisayar üzerinde çalışan her türlü programa verilen genel addır. Her türlü işletim sistemleri  de birer yazılımdır

                Yazılımlar tür olarak 3'e ayrılır. Bunlar:

                1- Sistem yazılımları (System Software ); Bilgisayara fonksiyon katan, yazılım personellerinin üzerinde rahatlıkla geliştirmesini ve uygulamaların çalıştırılması için tasarlanmış yazılımlardır. Sistem yazılımlarının içinde aygıt sürücüleri, işletim sistemleri, sunucular, hizmet programları ve pencere sistemleri bulunmaktadır.  Örnek; Microsoft Windows, Unix, Mac OS X, vb.

                2- Uygulama yazılımları (Application Software); Uygulama yazılımları bütün sistem programları içinde en temel yazılım işletim sistemidir. Kullanıcıları daha üretken hale getirmek ve kişisel işlerinde yardımcı olmak için tasarlanmış yazılımlardır. Örnek; Windows, Linux, IOS, Android, vb.

3- Hizmet veya özel yazılımları (Service or Boutique Software); Bilgisayarın sistem yazılımları üzerindeki uygulama yazılımları ile geliştirilen insanların veya şirketlerin işlerini, hayatını kolaylaştırmak  için kullanılan yazılımlardır. Bu yazılımlar sektörel olabileceği gibi genel veya butik olabilmektedirler. Piyasada yazılımlar paket halinde satılabildiği gibi, özel azılım olarak tasarlanıp geliştirilerek firmaya yada kişiye özel satılabilmektedir.   Örn: Nar Bilişim Web Tabanlı Yazılım Sistemleri,  Easy software, ideasoft e-ticaret paketleri,  vb.

Bilgisayar kullanımı arttıkça yazılıma olan ilgi, yazılım ihtiyacı artan oranla artmaktadır.

Web Yazılım Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Sitemizi Takip Edin!

.fixed-nav-item a

MERHABA!